تبادل اطلاعات و اطلاع رسانی بین هنرآموزان گروه کامپیوتر ( فنی و حرفه ای ) استان البرز - کرج

دوستان
آخرین مطالب
امکانات جانبی

کلمه و عبارات را بین چندین فایل Text،HTML

 جستجو و جایگزین کنیدانزل وب

اگر شما دارای چند فایل با محتوای متن (html, php, asp, xml, txt و..) داشته باشید و بخواهید یک کلمه یا جمله را در بین آنها جستجو و جایگزین(Search And Replace) کنید باید ابتدا هر فایل را جداگانه اجرا و اینکار را توسط قابلیت Search And Replace و یا به صورت دستی بر روی آن انجام دهید.قطعا این کار در صورتی تعداد فایل ها زیاد باشد عملی وقتگیر و خسته کننده است.

در اینجا یک برنامه کوچک و کاربردی را معرفی میکنیم که میتوانید از طریق آن عبارات و جملات در بین چندین فایل با محتوا متن جستجو و جایگزین کنید.

Search And Replace یک نرم افزار پرتابل و رایگان برای ویندوز میباشد که به شما اجازه میدهد تنها با وارد کردن جمله و عبارت مورد نظر شما و معادل جایگزین آن،آنها را در بین چندین فایل HTML و ..جستجو و جایگزین کنید.

نکته:بر طبق اظهارات سازنده این نرم افزار،بهتر است فایل های نرم افزار آفیس (office document) را توسط این برنامه باز نکنید.

رابط کاربری نرم افزار دارای دو قسمت جداگانه میباشد که شما میتوانید در  فرم بالایی بخش Step 1 عبارات یا جمله مورد نظر خود و در فرم پایینی این بخش معادل جایگزین آن را وارد کنید و در بخش ۲ Step میتوانید فایل ها متنی مورد نظر را به وسیله کشیدن و رها کردن و یا تعیین کردن یک پوشه مشخص برای جستجو اضافه کنید.

همچنین از طریق تب From..To بخش Step 1 میتوانید مشخص کنید که عملیات جستجو و جایگزینی دقیقا از کدام قسمت متن شروع و تا کدام قسمت پایان یابد.این ویژگی میتواند برای جایگزین کردن چندین جمله در یک متن مفید باشد.

در نهایت برای انجام عملیات جستجو و جایگزینی بر روی دکمه Search and Replace in Test Mode کلیک کنید

این نرم افزار را از اینجا در نسخه ۳۲ و ۶۴ بیتی برای Windows XP , Windows Vista, Windows 7  دانلود کنید.


ن : گروه کامپیوتر فنی و حرفه ای
ت : دوشنبه 21 فروردین‌ماه سال 1391
موضوعات
صفحات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید