تبادل اطلاعات و اطلاع رسانی بین هنرآموزان گروه کامپیوتر ( فنی و حرفه ای ) استان البرز - کرج

دوستان
آخرین مطالب
امکانات جانبی

 

معرفی اولین هارد دیسک چهار ترابایتی 
سی گیت با معرفی اولین هارد درایو دنیا با پلاترهای  چهارترابایتی، توانسته گام بزرگی را در بالا بردن حجم دیسک های ذخیره سازی اطلاعات و کاهش حجم آنها بردارد. HDD که امروز توسط این شرکت رونمایی شد، جمعا دارای ۴ پلاتر است که تولید یک درایو با حجم ۴ ترابایت، اما در حجم و اندازه درایو های فعلی را ممکن ساخته است. 

هر هارد دیسک معمولا از تعدادی صفحه مدور مغناطیسی تشکیل شده که اطلاعات بر روی آنها ذخیره شده و توسط هدهای دستگاه خوانده می شوند. به هر یک از این صفحات دایره ای شکل، پلاتر می گویند. در هاردهای امروزی معمولا از ۴ پلاتر استفاده می شود. 

این هارد درایو ۴ ترابایتی با سرعت انتقال اطلاعات ۱۴۵ مگابیت بر ثانیه رونمایی شده و به دلیل کاهش تعداد پلاترها نسبت به درایو های ۴ ترابایتی فعلی، میزان مصرف انرژی آن ۳۵ درصد کاهش یافته است. همچنین میزان کارایی این درایو هم افزایش چشمگیری را نسبت به رقبای فعلی نشان می دهد. این درایو در دو مدل اینترنال و اکسترنال با قیمت ۱۹۰ دلار و ۲۱۲ دلار از امروز به بازار عرضه می شود. 

درایو های ۴ ترابایتی تا کنون یا از تعداد پلاتر بالاتری بهره می بردند یا اینکه در یک بسته بندی هارد اکسترنال از دو درایو ۲ ترابایتی استفاده می شد. 

البته این موضوع تنها دستاورد سال جاری سی گیت نیست. این شرکت ماه گذشته هم برای اولین بار میزان فروش هارد دیسک تمام دوران های خود را اعلام کرد، که بالغ بر ۲ میلیارد عدد هارد دیسک در تمام دنیا بود. نکته جالب اینجا است که یک میلیارد عدد اول طی ۳۰ سال فروخته شده اند و یک میلیارد عدد دوم تنها ظرف ۴ سال فروش رفته اند. که این نشان از رویکرد و تقاضای شدید بازار برای فضای ذخیره سازی است.


ن : گروه کامپیوتر فنی و حرفه ای
ت : جمعه 16 فروردین‌ماه سال 1392
موضوعات
صفحات
آرشیو مطالب
امکانات جانبی

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید